تبلیغات
دانشجوها - ایران در جایگاه سوم جهانی در زمینه پیوند سلول های بنیادی
دانشجوها
ایران در جایگاه سوم جهانی در زمینه پیوند سلول های بنیادی ...


ایران در جایگاه سوم جهانی در زمینه پیوند سلول های بنیادی
رییس مرکز تحقیقات هماتولو‍ژی، انکولوژی و پیوند سلول های بنیادی بیمارستان شریعتی با بیان اینکه سالانه بیش از 400 پیوند سلول های بنیادی در بیمارستان شریعتی انجام می شود، گفت: ایران در جهان رتبه سوم پیوند این سلول ها را دارد.
به گزارش بنیان به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر اردشیر قوام زاده با تاکید بر قابل درمان بودن بیماری سرطان افزود: بیماری هایی هستند که ممکن است درمان نداشته باشند اما اگر به موقع سرطان تشخیص داده شود، درمان می شود.
 
به گفته وی، حتی در برخی موارد سرطان های پیشرفته را نیز می توانیم درمان کنیم و برای پیوند کردن هم نیازی نیست که بگوییم پیوند دهنده ای وجود ندارد برای اینکه با روش های جدید که شروع کرده ایم تا 50 درصد هم اگر سلول ها با هم جور شوند عمل پیوند را انجام می دهیم. 
 
رییس مرکز تحقیقات هماتولو‍ژی، انکولوژی و پیوند سلول های بنیادی بیمارستان شریعتی گفت: البته اگر کسی از نظر سطح سلولی با فرد دیگری هماهنگی داشته باشد می توان سلول ها را از خارج تامین کرد که برای ما خرج زیادی دارد و بین 20 هزار تا 40 هزار یورو هزینه دارد.
 
قوام زاده افزود:اکنون نیز ما به خارج هم سلول می دهیم و هم می گیریم که البته به علت تحریم، انتقال پول مشکل پیدا کرده است. 
 
وی با اشاره به انجام روش های جدید در ایران گفت: تیم ما یکی از بهترین تیم های جهان است که به اطفال و بزرگسالان خدمات پزشکی ارائه می کند.
 
رییس مرکز تحقیقات هماتولو‍ژی، انکولوژی و پیوند سلول های بنیادی بیمارستان شریعتی گفت: با همکاری این مرکز، هشت مرکز دیگر در شهرهای شیراز، کرمان، مشهد، ارومیه و در تهران دو بیمارستان امام خمینی و طالقانی در زمینه پیوند سلول های بنیادی آموزش دیده اند؛ شرکت نفت هم این کار را آغاز اما متاسفانه تعطیل کرد. 
 
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه قبل از این که ما این کار را شروع کنیم فقط یک نفر بود که می توانست پیوند سلول های بنیادی را آموزش دهد اما اکنون بیش از 200 نفر در رشته خون و سرطان بالغین، همه مراکز در ایران را پوشش می دهند و هیچ استانی نیست که متخصص این رشته را نداشته باشد که این بزرگترین نعمت و موفقیتی است که ما داریم.
منبع:بنیان


|+| نوشته شده توسط مریم اکبری در دوشنبه 7 بهمن 1392 و ساعت 10:00 ب.ظ | نظر شما ()
ویرایش شده در دوشنبه 7 بهمن 1392 ساعت 10:01 ب.ظ

نوشته های پیشین
+ تاریخچه ی کشت سلول
+ بیوگرافی لویی پاستور
+ سلول های بنیادی (ESC (Embryonic stem cell تمایز یافته به سلول های عصبی
+ ایران در جایگاه سوم جهانی در زمینه پیوند سلول های بنیادی
+ پیوند سلول های بنیادی در کشور؛صرفه جویی 500 هزار دلاری را به همراه دارد
+ یک کشف شگفت انگیز: ارتباط پوست با کبد
+ کشف یک سوییچ مولکولی دخیل در فرآیند پیر شدن سلول های بنیادی خون
+ نقش داربست های مولکولی در حفظ ساختار پوست
+ منابع کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی ۹۳
+ روش شرکت در المپیاد علمی دانشجویی كشور
+ نوزدهمین المپیاد علمی _ دانشجویی کشور در رشته زیست شناسی
+ منابع کارشناسی ارشد ایمنی شناسی ۹۳
+ نیس !نمیاد! ندارم
+ «من آنچه را در توان داشته ام ، انجام داده ام.
+ مهندسی بافت
صفحات :